Akce MŠ

PODĚKOVÁNÍ

Milí rodiče, prarodiče i školkáčci!
Velice Vám všem děkujeme za krásné kytičky a milé dárečky!!!
Vážíme si Vašich pochvalných slov a těšíme se na další společné chvíle strávené s Vámi v naší školce!!!
Přejeme Vám krásné prázdniny!!!
Kolektiv MŠ Potštát

Den hraček 28.6.2018

Ve čtvrtek si děti přinesly do školky svého oblíbeného plyšáka a někteří i další hračky - motorku, mluvícího draka a traktor. Děti měly radost, když kamarádům o své hračce vyprávěly, popisovaly ji, ukázaly plyšáčkům, jak ve školce tancujeme, cvičíme a dokonce jsme s nimi navštívili i jídelnu a zvážili se s nimi na velké váze. Po svačince jsme závodili, postavili jim velký domeček, vařili dobroty i jinak s nimi dováděli. Popovídali jsme si také o tom, jak se máme k hračkám hezky chovat a po obědě plyšáci pomohli dětem s usínáním. Den hraček se nám moc líbil!

Pasování školáků 26.6.2018

Tak se nám již další školní rok blíží ke svému závěru a naši předškoláci se těší, až v září nastoupí do první třídy. Proto se pilně připravovali, učili se poznávat písmena, čísla, získali mnoho poznatků o přírodě, naučili se spoustu básniček, písniček a tanečků a tak nastal čas, abychom je pasovali na školáky. Oslavu jsme připravili v úterý 26.6. a sešli se na ní malí i velcí z obou tříd.

Čarodějné odpoledne 21.6.2018

Závěr školního roku patří již tradičně velké, společné akci, kterou je hledání pokladu s opékáním a pro předškoláky spaní ve školce. Letos jsme se vydali ve čtvrtek 21.6. po stopách čarodějnic, které nám nechaly na začátku cesty čarovný dopis. A tak jsme se všichni s batohy na zádech seznámili třeba s čarodějnicí Rebarborou, Zlobejdou nebo Vichřicí. Úkoly nebyly jednoduché, děti musely skládat rozbité zrcadlo, vážit pavouky a housenky, žabími skoky zdolat určitou vzdálenost, hodit na cíl starým škrpálem nebo najít správný kus látky čarodějnici na sukni.

Poslední plavání 13.6.2018

Ve středu 13.6.2018 se uskutečnila poslední hodina letošního Plaveckého kurzu. Malí plaváčci prokázali dovednosti, které se naučili. Získali tak Mokré vysvědčení a odměnu v podobě rybičky. Velkou zábavou posledního plavání byly různé vodní úkoly a hlavně dovádění na velké nafukovací houpačce. Gratulujeme všem dětem za získání vysvědčení!

Barevný dětský den 1.6.2018

Na oslavu Dne dětí jsme se všichni velice těšili a začali s přípravou výzdoby školky. Děti ze třídy Sluníček si vyrobily ozdobené balónky a děti ze třídy Včelek si vystřihly a vybarvily veselé klauny. Letošní oslavu jsme začali překvapením v podobě zmrzlinového pohárku, který nám připravila teta Maruška a pak jsme se vydali do tělocvičny, kde na děti čelaly barevné úkoly a hry. Po úvodní barvičkové písničce a rozdělení do družstev podle barvy triček, jsme se vydali za zábavou.

ABRAKA MUZIKA 29.5.2018

Děti ze třídy Včeliček se zúčastnily výchovného programu pro žáky MŠ a ZŠ s tématem poznávání společenského chování. Dozvěděly se, jak se chovat při kulturních akcích, pří tanci, v restauraci a jak má vypadat komunikace mladšího se starším člověkem. Děti poznávaly piktogramy a sledovaly školáky při různých scénkách, které navozovaly situace a ukazovaly jejich řešení. Školáčci se zaujetím sledovali program prokládaný spoustou písniček a dokonce se také do vystoupení zapojovali.